Jobba hos oss

Mitt i trolska Bergslagen, där rofylldheten är total och luften så klar att varje andetag känns som en inre rening. Där ligger Loka Brunn som skänkt människor livskraft i 300 år. Till Loka Brunn har människor rest i århundraden för att mötas, dricka brunn, njuta av sköna behandlingar och god mat. Sedan år 2007 ägs och drivs Loka Brunn av Familjen Spendrup. Anläggningen har under de senaste två åren utvecklats mycket och utvecklingsarbetet fortgår. På Loka Brunn finns 54 byggnader, 154 hotellrum, 24 konferenslokaler, ett badhus med tillhörande spa avdelning samt en restaurang med plats för 300 gäster. På Loka Brunn finns idag 43 heltidsanställda- och 100 timanställda medarbetare. ”Loka andan” är ett väl etablerat begrepp som sammanfattar allas helhjärtade engagemang.

Vi söker ständigt duktiga medarbetare som vill vara med och verka för att Loka Brunn skall vara Sveriges främsta spa- och konferenshotell.

Vi söker en bokningstjänst

Nu förstärker vi vår bokningsavdelning med en tjänst på 60%
Vi söker dig som har god telefon- och datavana. Vi ser gärna att du har erfarenhet av något hotellbokningssystem.
Du bör vara strukturerad, noggrann, lyhörd och stresstålig samt en god administratör.
Om du motiveras av att ge bästa service och känner arbetsglädje både då du arbetar enskilt och i grupp så är du den person vi söker.

Välkommen att skicka din ansökan till oss.
Sista ansökningsdag är 16:de maj.

Ansökningar med CV och referenser sänds till Hotellchef Annelie Fritzell
annelie.fritzell@lokabrunn.se

Vi söker spa- alt. hudterapeuter

Loka Brunn bygger nu ett helt nytt Spa som står klart i slutet av september. Vi har 18 stycken behandlingsrum, lounge, poolhus med varma källor, ångbad och bastu samt ett nytt gym.

Vi söker dig som är spa- alt. hudterapeut för timanställning under framförallt kvällar och helger.
Du ska ha utbildning som är godkänd enligt branschens krav samt erfarenhet av liknande uppdrag. Det är meriterande om du är certifierad massör då massage är en stor del av vår verksamhet. Vi ser gärna att du är utbildad träningsinstruktör och har erfarenhet av att leda olika typer av aktivitetspass. I arbetet på Loka Brunns spaavdelning ingår behandling, försäljning samt övriga arbetsuppgifter som förekommer på en spaavdelning. De produktmärken vi arbetar med är Decleór, MD, Bare minerals och O.P.I.

Du rapporterar till Spachef.

Ansökningar med cv sänds till tf. spachef Annika Larsson
annika.larsson@lokabrunn.se

SpendrupsLOKASvenska spahotell